Pasaulyje rožių veislių tūkstančiai ir kasmet jų atsiranda šimtais, bet tik nedaugelį mes atpažįstame ir galime pasakyti pavadinimą. Tai dažniausiai rožės, kurias parduoda jūsų floristai. Daugybė gražiausių ir įdomiausių formų rožių rinkoje „neprigyja“ ir mes galime pamatyti tik gėlių parodose arba pristatymuose. Jeigu žinotume apie tikių rožių egzistavimą, norėtųsi užsakyti, deja, floristai dažniausiu atveju pasakys, kad tai neįmanoma. Todėl čia aprašysime keletą populiarių rožių veislių, kurios pasiekiamos beveik visus metus.

Red Naomi rožė

Pati populiariausia rožė jau keletą metų. Dėl plataus žiedo formos ir kvapo, primenančio avietes, labai mylima floristų ir pirkėjų. Jau tik atvykus iš augintojų yra išsiskleidusi ir tokią formą išlaiko iki galo. Tokia žiedo sandara leidžia komponuoti gražias gėlių kompozicijas, užpildo bet neperkrauna. Kai kuriems pirkėjams Red Naomi rožė atrodo jau pilnai pražydus ir jau ilgai nebedžiugins klaidinga, ši rožė, kaip minėjome, tokios formos visada.

Avalanche peach rožė

Rožės pavadinimas puikiai apibūdina rožės spalvą. Švelni, pastelinė, organiška, labai panasi į sodo rožę. Žiedas platus ir skleidžiasi labai gražiai, šiek tiek keičia atspalvį. Lietuvoje ne tiek, bet užsienyje dažnai naudojama vestuvinėje floristikoje. Žiedo sandara puiki komonuoti romantiškas, šviesias kompozicijas. Gražu dovanoti tiesiog glėbį persikinės spalvos rožių. Nors atrodo trapiai, Avalanche Peach rožė žydi palyginti ilgai.

Memory Lane rožė

Unikalios spalvos rožė, kurią galima apibūdinti kaip sendinta alyvinę arba pastelišką violetinę, o kai kurie floristai pavadina ir pilka. Mėgstama floristų, nes puokštėse ir kompozicijose sukuria labai gražius spalvinius derinius su kitomis šaltų spalvų gėlėmis. Memory Lane rožės žiedas besiskleisdamas tampa labiau alyvinis ir net beveik švelniai rožinis.

Miss Piggy rožė

Nepakartojamos spalvos rožės – Miss Piggy. Sunku nusakyti vienu žodžių. Sakykime, kad tai kintanti spalva – nuo švelniai oranžinės ar persikinės iki rožinės. Miss Piggy rožės dar ypatingos tuo, kad besiskleidžiant spalva keičiasi, o skleidžiasi ji iki pat galo. Taip pat turi unikalų kvapą. Labai gražios, ryškios gėlių kompoziicjos su šiomis rožėmis. Labai dera visur.

Nors Miss Piggy rožių veislė dar visai jauna, bet spėjo užkariauti floristų ir pirkėjų širdis. Šios gėlės vertos 10 balų.